Fernando

Paladins – Fernando

W Paladins Tankiem posiadającym zarówno największą ilość punktów zdrowia ze wszystkich postaci jak i ego jest Fernando. Jest to aż 5500 punktów. Jako skill podstawowy posiada on miotacz płomieni:

100px-weaponattack_fernando_icon
Jest to broń krótkiego zasięgu, a korzystanie z niej nie wymaga dobrego aima, ponieważ nie trzeba wroga trzymać w celowniku żeby otrzymywał obrażenia. Broń ta zadaje stosunkowo mało obrażeń , tylko 30 na jedną dzisiątą sekundy i dodatkowe 200 po 2 sekundach smażenia przeciwnika. Jednak jeżeli okaże się to za mało na wykończenie przeciwnika możemy go potraktować kulą ognia:

100px-ability_fireball

Kula zadaje 450 obrażeń i redukuje leczenie przeciwnika na 3 sekundy o 50%. Dodatkowo kula ognia zadaje 50% więcej obrażeń każdej postaci, którą trafi w następnej kolejność, a jeżeli to nie wystarczy Fernando może wykonać szarżę:100px-ability_charge

Szarża zada kolejne 200 punktów obrażeń. Jednak tym czym Fernando może się poszczycić najbardziej to jego tarcza:100px-ability_shield

Tarcza jest w stanie przyjąć 8000 obrażeń i jest doskonała do przejmowania ładunku jak i do pchania samego wózka. Podczas korzystania z tarczy nie można strzelać, więc jej użyteczność dostrzegą głównie zgrane zespoły, które będą potrafiły wykorzystać jej obroną funkcję. Całą drużynę możemy za to chronić za pomocą umiejętności głównej (Ultimate) Nieśmiertelności:

100px-ability_immortal

Nieśmiertelność nie pozwala na obniżenie zdrowia zarówno Fernando jak i pozostałych członków drużyny znajdujących się w promieniu 70 jednostek, na mniej niż 1500 punktów zdrowia. Nieśmiertelność trwa 4 sekundy i uważam, że jest to jedna ze słabszych umiejętności głównych wśród wszystkich bohaterów. No cóż, nie każdy bohater musi być idealny.

Wytrzymałość Fernando możemy jeszcze podnieść za pomocą zestawu kart i tak karta Evolve może podnieść zdrowie Fernando o kolejne 500 punktów, Towering Barrier może podnieść wytrzymałość tarczy o kolejne 2000 punktów, Safe Travel daje nam 1000 punktów osłony po wykonanej szarży, a Last Stand zapewnia regenerację zdrowia do 50%, jeżeli zdrowie Fernando spadło poniżej tego poziomu.

Mój zestaw kart możecie zobaczyć poniżej. Oczywiście wybór należy do Was.
karty_fernando
Dokładny opis bohatera znajdziecie tutaj.